Témata jednodenních zájezdů po Šumavě

Témata jednodenních zájezdů po Šumavě které plánuje organizovat Česká asociace životního prostředí se sídlem ve Vimperku
Příroda Šumavy – zájezdy se budou zaměřovat na různé aspekty přírody Šumavy, jako jsou lesy, louky, potoky, jezera, živočichové a rostliny. Budou zahrnovat návštěvu některých z nejvýznamnějších přírodních lokalit na Šumavě,
Dějiny Šumavy – zájezdy by se budou zaměřovat na historii Šumavy, od jejích prvních osídlení až po současnost. Budou zahrnovat návštěvu historických památek na Šumavě, jako jsou hrady, zámky, kostely nebo muzea.
Kultura Šumavy – zájezdy se budou zaměřovat na kulturu Šumavy, včetně tradičních řemesel, lidové hudby a tance. Budou zahrnovat i návštěvy některých z tradičních obcí na Šumavě, jako jsou Stachy, Kvilda nebo Želnava. 
Turismus na Šumavě – zájezdy budou zahrnovat návštěvu některých z nejkrásnějších turistických stezek na Šumavě, jako je trasa kolem Černého jezera, trasa na vrchol Poledníku nebo trasa do Boubínského pralesa.
Zájezdy budou určeny pro širokou veřejnost, jakož i pro specifické skupiny, jako jsou například děti, rodiny s dětmi, cyklisté, turisté, milovníci přírody nebo historie.
Další kritéria :
Dostupnost – zájezdy budou dostupné pro co nejširší veřejnost.
Sezónnost – zájezdy budou organizovány v období, kdy je Šumava přístupná a atraktivní.
Česká asociace životního prostředí využije tato témata k vytvoření zajímavého a komplexního programu jednodenních zájezdů po Šumavě.
A k přispění propagace Šumavy a zvýšení povědomí o jejích přírodních a kulturních hodnotách.